BLM21AG102BH1D
MURATA
MURATA BLM21AG102BH1D
image shown is a representation only
BLM21AG102BH1D
Description: BLM21AG 1000R 600mA Rdc=0,27R Supplier: MURATA Matchcode: FEC1000R0805 Rutronik No.: FE5303 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0805
Impedance Z
1000 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
600 mA
DCR
0,27 Ohm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
150 °C
Tolerance
25 %