BLM18KG260TH1D
MURATA
MURATA BLM18KG260TH1D
image shown is a representation only
BLM18KG260TH1D
Description: BLM18KG 26R 4000mA 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC26R0603 Rutronik No.: FE4844 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0603
Impedance Z
26 Ohm
Current I
3000 mA
DCR
0.007 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.6 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %