BLM18HE152SN1D
MURATA
MURATA BLM18HE152SN1D
image shown is a representation only
BLM18HE152SN1D
Description: BLM18HE 1500R 500mA Rdc=0,5R Supplier: MURATA Matchcode: FEC1500R0603 Rutronik No.: FE3609 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
1500 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
500 mA
DCR
0.5 Ohm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %