BLM18EG471SZ1D
MURATA
MURATA BLM18EG471SZ1D
image shown is a representation only
BLM18EG471SZ1D
Description: BLM18EG 550R 500mA Rdc=0,21R Supplier: MURATA Matchcode: FEC550R0603 Rutronik No.: FE5384 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
470 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
500 mA
DCR
0.21 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %