BLM18EG221SN1D
MURATA
MURATA BLM18EG221SN1D
image shown is a representation only
BLM18EG221SN1D
Description: BLM18EG 220R 2000mA Rdc=0,05R Supplier: MURATA Matchcode: FEC220R0603 Rutronik No.: FE2044 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Impedance Z
220 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
2000 mA
DCR
0.05 Ohm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %