BLM15AX100SZ1D
MURATA
MURATA BLM15AX100SZ1D
image shown is a representation only
BLM15AX100SZ1D
Description: BLM15AX 10R 1740mA 0,015R 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC10R0402 Rutronik No.: FE4759 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
10 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
1740 mA
DCR
0.015 Ohm
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C