BLM03HD182FN1D
MURATA
MURATA BLM03HD182FN1D
image shown is a representation only
BLM03HD182FN1D
Description: BLM03H 1800R 1000mA 3,8R 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC1800R0201 Rutronik No.: FE4899 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Impedance Z
1800 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
1000 mA
DCR
3.8 Ohm
Length
0.6 mm
Width
0.3 mm
Height
0.3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %