BLF03VK221SNGD
MURATA
MURATA BLF03VK221SNGD
image shown is a representation only
BLF03VK221SNGD
Description: BLM03VK 220R 800mA 0,155R 25% Supplier: MURATA Matchcode: FEC220R0201 Rutronik No.: FE5213 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Design size
0201
Impedance Z
220 Ohm
Testfrequency
100 MHz
Current I
800 mA
DCR
0.155 Ohm
Length
0.6 mm
Width
0.3 mm
Height
0.3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Tolerance
25 %