#B952AS-H-3R9N=P3
MURATA
#B952AS-H-3R9N=P3
Description: #B952AS 3,9uH 4,6A 30% Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC3,9U30% Rutronik No.: IND21625 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
3.9 µH
Mounting
SMD
Current rated
4600 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
5800 mA
R(DC)max.
0.018 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Enclosure type
SHIELDED
Length
10.1 mm
Width
10.1 mm
Height
4.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C