B1047AS-120M=P3
MURATA
B1047AS-120M=P3
Description: DS75LC 12uH 2,4A 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC12U20% Rutronik No.: IND22355 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
12 µH
Mounting
SMD
Current rated
2400 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2700 mA
R(DC)max.
0.063 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Length
7.3 mm
Width
7.3 mm
Height
5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C