7BB-20-6L0
MURATA
MURATA 7BB-20-6L0
image shown is a representation only
7BB-20-6L0
Description: 7BB 6,3kHZ 20MM DISC 50mmLEADS OBSOLETE! Supplier: MURATA Matchcode: SIGL6,3KO Rutronik No.: SOUND1208 Unit Pack: 600 MOQ: 600 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Type
DISC
Technics
PIEZO
Electronics
NO
Frequency
6.3 kHz
Length/Diameter
20 mm
Height
0.42 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
70 °C
Impedance
1000 Ohm
Capacitance
10000 pF