1267AY-2R2N=P3
MURATA
1267AY-2R2N=P3
Description: DG8040 2,2uH 6,5A 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U20% Rutronik No.: IND19617 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Inductance
2.2 µH
Current rated
6500 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
7400 mA
R(DC)max.
0.0132 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
8 mm
Width
8 mm
Height
4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C