1267AY-150M=P3
MURATA
1267AY-150M=P3
Description: DG8040 15uH 2600mA 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC15U20% Rutronik No.: IND18389 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
15 µH
Mounting
SMD
Current rated
3200 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2600 mA
R(DC)typ.
0.049 Ohm
R(DC)max.
0.0588 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
8.3 mm
Width
8.3 mm
Height
4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C