1267AY-101M=P3
MURATA
1267AY-101M=P3
Description: DG8040 100uH 1,1A 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC100U20% Rutronik No.: IND20526 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
100 µH
Mounting
SMD
Current rated
1300 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1100 mA
R(DC)typ.
0.28 Ohm
R(DC)max.
0.336 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
8 mm
Width
8 mm
Height
4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C