1239AS-H-1R0M=P2
MURATA
1239AS-H-1R0M=P2
Description: 1239AS 1,00uH 3,0A 20% WWT Toko Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U20% Rutronik No.: IND19774 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
3000 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
3000 mA
R(DC)max.
0.059 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C