1235AS-H-220M=P3
MURATA
1235AS-H-220M=P3
Description: 1235AS 22uH 910mA 20% Toko WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC22U20% Rutronik No.: IND18727 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
22 µH
Mounting
SMD
Current rated
910 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1000 mA
R(DC)typ.
0.265 Ohm
R(DC)max.
0.306 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
4.9 mm
Width
4.7 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C