NCS3S4805SC
MURATA PS
MURATA PS NCS3S4805SC
image shown is a representation only
NCS3S4805SC
Description: DC/DC Mod 48V to 05V 3W 1.5kV Supplier: MURATA PS Matchcode: NCS3S4805SC Rutronik No.: ICDCDC3747 Unit Pack: 23 MOQ: 23 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
3 W
Vin(min)
18 V(DC)
Vin(max)
80 V(DC)
V out
5 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
600 mA
Isolated
YES
Isolation
1.5 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
81 %