MEV1S1505SC
MURATA PS
MURATA PS MEV1S1505SC
image shown is a representation only
MEV1S1505SC
Description: DC/DC Mod 15V to 05V 1W 3kV Supplier: MURATA PS Matchcode: MEV1S1505SC Rutronik No.: ICDCDC2689 Unit Pack: 25 MOQ: 25 Packaging: BOX
Power
1 W
Vin(min)
1.5 V(DC)
Vin(max)
16.5 V(DC)
V out
5 V(DC)
Output current
200 mA
Isolation
3 kV(DC)
Efficiency
84 %