MER1S2405SC
MURATA PS
MURATA PS MER1S2405SC
image shown is a representation only
MER1S2405SC
Description: DC/DC Mod 24V to 05V 1W 1kV Supplier: MURATA PS Matchcode: MER1S2405SC Rutronik No.: ICDCDC3766 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SIP Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
1 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
5 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
200 mA
Isolated
YES
Isolation
1 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
84 %