MEF1S1203SPC
MURATA PS
MURATA PS MEF1S1203SPC
image shown is a representation only
MEF1S1203SPC
Description: DC/DC Mod 12V to 3.3V 1W 1kV Supplier: MURATA PS Matchcode: MEF1S1203SPC Rutronik No.: ICDCDC4623 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: SMD Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
1 W
Vin(min)
11.4 V(DC)
Vin(max)
12.6 V(DC)
V out
3.3 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
303 mA
Isolated
YES
Isolation
1 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
69 %