IRV300-12W80HR-C
MURATA PS
MURATA PS IRV300-12W80HR-C
image shown is a representation only
IRV300-12W80HR-C
Description: DC/DC Mod 16,8-160V to 12V 250W Supplier: MURATA PS Matchcode: IRV300-12W80HR-C Rutronik No.: ICDCDC5202 Unit Pack: 8 MOQ: 104 package: ENCLOSED Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
300 W
Vin(min)
16.8 V(DC)
Vin(max)
160 V(DC)
V out
12 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
N/A mA
Isolated
YES
Isolation
4.45 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
92 %