V575LA80CP
LITTELFUSE
LITTELFUSE V575LA80CP
image shown is a representation only
V575LA80CP
Description: VDR 20mm V CL=1500V 460J Supplier: LITTELFUSE Matchcode: VR575V20 Rutronik No.: WVDR2318 Unit Pack: 200 MOQ: 200 package: 20mm Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
20 mm
U(AC)
575 V
U(CL)
1500 V
Max.current
10000 A
Energy
460 J
Packaging
BULK
Width
7.5 mm
Automotive
NO
Height
25.4 mm
Package
20mm
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
19 weeks
  • The C-III series is supplied in 14 and 20mm disc versions with various lead options.