V5.5MLA0603NH
LITTELFUSE
LITTELFUSE V5.5MLA0603NH
image shown is a representation only
V5.5MLA0603NH
Description: VC 0603 DC=5,5V CL=17,5V 0,1J Supplier: LITTELFUSE Matchcode: VC4V0603 Rutronik No.: WVDR1856 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: 0603 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
0603
U(AC)
4 V
U(CL)
17.5 V
U(DC)
5.5 V
Max.current
30 A
Energy
0.1 J
Automotive
NO
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
1 mm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm