V26MLA0805NHAUTO
LITTELFUSE
LITTELFUSE V26MLA0805NHAUTO
image shown is a representation only
V26MLA0805NHAUTO
Description: VC 0805 DC=26V CL=60V 0,3J Supplier: LITTELFUSE Matchcode: VC20V0805 Rutronik No.: WVDR3042 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
0805
U(AC)
20 V
U(CL)
60 V
U(DC)
26 V
Max.current
100 A
Max.oper.temp.
125 °C
Energy
0.3 J
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
1.1 mm
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Min.oper.temp.
-55 °C
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
26 weeks
Features:
  • AEC - Q200 compliant
  • RoHS compliant
  • Leadless 0603, 0805, 1206 and 1210 chip sizes
  • Multilayer ceramic construction technology
  • -55°C to +125°C operating temp. range
  • Operating voltage range VM(DC) = 3.5V to 48V