IXTH12N100L
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTH12N100L
image shown is a representation only
IXTH12N100L
Description: N-CH 1000V 12A 1300mOhm TO-247AD Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTH12N100L Rutronik No.: TMOS6857 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-247AD Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
1000 V
I(D)at Tc=25°C
12 A
RDS(on)at 10V
1300 mOhm
Q(g)
155 nC
P(tot)
400 W