DPG10I400PA
LITTELFUSE
LITTELFUSE DPG10I400PA
image shown is a representation only
DPG10I400PA
Description: SI-DIODE 10A 400V TO-220 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: DPG10I400PA Rutronik No.: DSGL7180 Unit Pack: 50 MOQ: 50 package: TO-220 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
400 V
IF(AV)
10 A
I(FSM)
150 A
V(F)
1.32 V
trr
45 ns
T(j)min
-55 °C
T(j)max
150 °C