1812L075PR
LITTELFUSE
LITTELFUSE 1812L075PR
image shown is a representation only
1812L075PR
Description: Resettable Fuse 750mA 13.2V SMD Supplier: LITTELFUSE Matchcode: FU0,75ARESET Rutronik No.: FUSE7344 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Termination
SMT
I(HOLD)
0.75 A
Voltage
13.2 V
Dimension
1812
Version
SMD
I(MAX)
100 A