01500322H
LITTELFUSE
LITTELFUSE 01500322H
image shown is a representation only
01500322H
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Current rating
15 A
Termination
Inline
Fuse Version
6,3x32
Type
HOLDER
Voltage rating
500 V
Series
150322
Cap
Y Y/N
Length
59 mm
Automotive
NO
Diameter
17.8 mm