FP-D-850-30P-C-F-24V
LASER COMP
LASER COMP FP-D-850-30P-C-F-24V
image shown is a representation only
FP-D-850-30P-C-F-24V
Description: LaserDiode 850nm 30mW Circular Supplier: LASER COMPONENTS Matchcode: FP-D-850-30P-C-F-24V Rutronik No.: LASER1139 Unit Pack: 1 MOQ: 100 Packaging: TRAY
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Peak wavelength
850 nm
Power
0.03 W
Oper.temp.min.
0 °C
Oper.temp.max.
50 °C