TCJB157M006R0045E
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TCJB157M006R0045E
image shown is a representation only
TCJB157M006R0045E
Description: TC 150uF 6,3V 20% Case B 45mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC150U6,3VBPOLY Rutronik No.: KTA8350 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL BLI
C(N)
150µ F
U(N)
6.3 V
ESR
0.045 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
90 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
105 °C
EIA code
3528
Dissip.factor
0.1
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
3.5 mm
Width
2.8 mm
Height
1.9 mm