TCJB106M025R0090E
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TCJB106M025R0090E
image shown is a representation only
TCJB106M025R0090E
Description: TC 10uF 25V 20% Case B 90mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC10U25VBPOLY Rutronik No.: KTA8246 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10µ F
U(N)
25 V
Case code
B
ESR
0.09 Ohm
Tolerance
20 %
Automotive
NO
Leakage current
25 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
3528
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
POLYMER
Length
3.5 mm
Width
2.8 mm
Height
1.9 mm
Range
LOWESR
Style
CHIP
Notes
DRYPACK
Packaging
REEL BLI
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Czech Republic
ABC-Code
B
Supplier Lead time
26 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX TCJA106M010R0200
TCJA106M010R0200
Passive Components
  • TC 10uF 10V 20% Case A 200mOhm