FS035C103K4Z2A
FS035C103K4Z2A
Description:
KC 10nF 0603 10%50V X7R AECQSTAGFL
Supplier:
KYOCERA AVX
Matchcode:
KC10N0603X7R050KAECQSTAGFL
Rutronik No.:
KKK18674
12000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 10n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STAGFL
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 5 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm