AEA0810470M063R
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX AEA0810470M063R
image shown is a representation only
AEA0810470M063R
Description: AEA 47uF 63V 20% 8x10 Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: HCRL47U63V Rutronik No.: KEL22775 Unit Pack: 500 MOQ: 3000 package: 500 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
63 V
Style
SMD
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
700 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
200 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10 mm
Reel step
16 mm