12105C105KAZ2A
12105C105KAZ2A
Description:
KC 1,0µF 1210 10% 50V X7R STAG
Supplier:
KYOCERA AVX
Matchcode:
KC1,0U1210X7R050K NORMSOFT
Rutronik No.:
KKK18912
2000
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 1µ F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STAG
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 5 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 2.5 mm
- Height
- 1.78 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm