SR732BTTDR470F
KOA
KOA SR732BTTDR470F
image shown is a representation only
SR732BTTDR470F
Description: LO1206 0,47R 1% 0,33W TK200 Supplier: KOA Matchcode: RC12060,47R1% Rutronik No.: WRC48990 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.47 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.33 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
1206
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
150 °C