T528Z477M2R5ATE005
KEMET
KEMET T528Z477M2R5ATE005
image shown is a representation only
T528Z477M2R5ATE005
Description: TC 470uF 2,5V 20% Case Z 5mOhm Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: TC470U2,5VZPOLY Rutronik No.: KTA8570 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL BLI
U(N)
2.5 V
Case code
Z
ESR
0.005 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
117.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
105 °C
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
1.6 mm