R82EC3680AA70J
R82EC3680AA70J
Description:
FR 680nF 100Vdc 5% P5 MKT
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FR680N5100V5%
Rutronik No.:
KFO11249
Packaging:
BULK
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 680n F
- U(N)
- 100 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 5 %
- Pitch
- 5 mm
- Dielectric
- MKT
- Test voltage
- 140 V
- Pulse immunity
- 200 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 4+1,5/-0 mm
- Length
- 7.2 mm
- Diameter/Width
- 5 mm
- Height
- 10 mm