R75PI318050H3J
R75PI318050H3J
Description:
FR 180nF 630Vdc 5% P15 MKP
Matchcode:
FR180N15630V5%
Rutronik No.:
KFO12544
Unit Pack:
500
MOQ:
1500
Packaging:
BULK
- C(N)
- 180n F
- U(N)
- 630 V
- Tolerance
- 5 %
- Pitch
- 15 mm
- Test voltage
- 1008 V
- Pulse immunity
- 1000 V/µs
- T(A) max
- 125 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 25+2/-1 mm
- Length
- 18 mm
- Diameter/Width
- 10 mm
- Height
- 16 mm