F211JF104J050R
KEMET
KEMET F211JF104J050R
image shown is a representation only
F211JF104J050R
Description: FR 100nF 50Vdc 5% P5 PPS Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FR100N550V5% Rutronik No.: KFO11476 Unit Pack: 3000 MOQ: 9000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100n F
U(N)
50 V
Voltage type
DC
Tolerance
5 %
Pitch
5 mm
Dielectric
PPS
Test voltage
80 V
Pulse immunity
6 V/µs
T(A) max
150 °C
T(A) min
-55 °C
Length
7.2 mm
Diameter/Width
2.5 mm
Height
6.5 mm
Style
RADIAL
Automotive
NO
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Finland
ABC-Code
B
Supplier Lead time
30 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET R60IF3100AA6AJ
R60IF3100AA6AJ
Passive Components
  • FR 100nF 250Vdc 5% P10 MKT