C4DRKAQ5260ZASJ
C4DRKAQ5260ZASJ
Description:
FP 26uF 530Vac 5% MKP
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FP26U530V5%
Rutronik No.:
KFO13046
Unit Pack:
12
MOQ:
60
Packaging:
BOX
- C(N)
- 26µ F
- U(N)
- 530 V
- Voltage type
- AC
- Tolerance
- 5 %
- Dielectric
- MKP
- Test voltage
- 1120 V
- Pulse immunity
- 55 V/µs
- T(A) max
- 55 °C
- T(A) min
- -40 °C
- Diameter/Width
- 90 mm
- Height
- 61.5 mm