C1812C102KGRAC7800
C1812C102KGRAC7800
Description:
KC 1,0nF 1812 10% 2000V X7R
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC1,0N1812X7R2K0K NORM
Rutronik No.:
KKH1612
1000
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 1n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 2000 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 4.5 mm
- Diameter/width
- 3.2 mm
- Height
- 1.4 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 12 mm
- Tape pitch
- 8 mm