C1210C475K3PAC7800
C1210C475K3PAC7800
Description:
KC 4,7µF 1210 10% 25V X5R
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC4,7U1210X5R025K NORM
Rutronik No.:
KKH2036
2000
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
- C(N)
- 4,7µ F
- Case size
- Dielectric
- X5R
- V(N)
- 25 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +85 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 2.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm