C1206X106K3RACAUTO
KEMET
KEMET C1206X106K3RACAUTO
image shown is a representation only
C1206X106K3RACAUTO
Description: KC 10µF 1206 10% 25V X7R AECQSTAG Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: KC10U1206X7R025KAECQSTAG Rutronik No.: KKA1678 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
10µ F
V(N)
25 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STAG
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
3.3 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Mexico
ABC-Code
B
Supplier Lead time
27 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
MURATA
MURATA GCJ32ER71E106KA18L
GCJ32ER71E106KA18L
Passive Components
  • KC 10µF 1210 10% 25V X7R...
  • package: 1210
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
SAMWHA
SAMWHA CQ3225X7R106K500ARL
CQ3225X7R106K500ARL
Passive Components
  • KC 10µF 1210 10% 50V X7R...