C0805C154K5RAC3123
KEMET
KEMET C0805C154K5RAC3123
image shown is a representation only
C0805C154K5RAC3123
Description: KC 150nF 0805 10% 50V X7R AECQ Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: KC150N0805X7R050KAECQ Rutronik No.: KKA3495 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
150n F
Case size
0805
Dielectric
X7R
V(N)
50 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Termination
NISN
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.9 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0805
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Mexico
ABC-Code
C
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO AC0603KRX7R9BB154
AC0603KRX7R9BB154
Passive Components
  • KC 150nF 0603 10% 50V X7R AECQ
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
YAGEO
YAGEO AC0603KRX7R8BB154
AC0603KRX7R8BB154
Passive Components
  • KC 150nF 0603 10% 25V X7R AECQ