A785MS127M1JLAS028
KEMET
KEMET A785MS127M1JLAS028
image shown is a representation only
A785MS127M1JLAS028
Description: A785 120uF 63V 20% 10x12 Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: HHPC120U63V Rutronik No.: KEL25796 Unit Pack: 400 MOQ: 2400 Packaging: REEL
Datasheet
C(N)
120 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
10x12 mm
Permis.T(A)max
150 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Z(100kHz/20°C)
28 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1600 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
10x12,2 mm
Addi. spec.
HYBRID
Reel step
16 mm