A782MS157M1HLAS028
KEMET
KEMET A782MS157M1HLAS028
image shown is a representation only
A782MS157M1HLAS028
Description: A782 150uF 50V 20% 10x12 Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: HHPC150U50V Rutronik No.: KEL24900 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
150 µF
V(N)
50 V
Style
SMD
Rutronik size
10x12 mm
Permis.T(A)max
135 °C
Lifetime @Tamax
4000 h
Z(100kHz/20°C)
28 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2900 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
10x12,2 mm
Reel step
16 mm