A782MN157M1VLAS025
KEMET
KEMET A782MN157M1VLAS025
image shown is a representation only
A782MN157M1VLAS025
Description: A782 150uF 35V 20% 10x10 Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: HHPC150U35V Rutronik No.: KEL24894 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
150 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
135 °C
Lifetime @Tamax
4000 h
Z(100kHz/20°C)
25 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2750 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
10x10,2 mm
Reel step
16 mm