A750EK827M0EAAE007
KEMET
A750EK827M0EAAE007
C(N)
820 µF
V(N)
2.5 V
Rutronik size
6x8 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
7 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
5600 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x8 mm