VTV567M035S0ANH03S
JAMICON
JAMICON VTV567M035S0ANH03S
image shown is a representation only
VTV567M035S0ANH03S
Description: TV 560uF 35V 20% 10x10 Supplier: JAMICON Matchcode: HCRL560U35V Rutronik No.: KEL24498 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
560 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
60 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1190 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
LOW ESR
Supp. case size
10x10,2 mm
Reel step
16 mm