JTK477M010T2AME11L
JAMICON
JAMICON JTK477M010T2AME11L
image shown is a representation only
JTK477M010T2AME11L
Description: TK 470uF 10V 20% 6x11/2,5 Supplier: JAMICON Matchcode: HFR470U10V2,5 Rutronik No.: KEL21269 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
10 V
Rutronik size
6x11 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x11 mm